Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Lechiści zwyciężają i spadają z fotela lidera !

• autor: walusie, 2016-10-15 20:58

Trampkarze kostrzyńskiej Lechii po raz kolejny pokazali charakter i w derbowym pojedynku , z sąsiadem zza miedzy , swarzędzką Unią - pewnie zwyciężyli na swoim terenie 4 - 2 ( 3 - 2 ) .  To kolejne spotkanie , w którym podopieczni trenera Wilińskiego musieli odrabiać straty ( tak jak w meczach ze Śremem i Trzemesznem ) . Do 25 minuty bowiem kostrzyńska lokomotywa przegrywała już  0-2 .Było to jednak wszystko na co było stać tego dnia podopiecznych trenera Wojtka Niklausa . Minutę po stracie drugiej bramki kontra Lechii i dokładne podanie Chojnackiego ( na 50 bramkę w rozgrywkach II ligi w tegorocznych rozgrywkach strzelonych przez graczy kostrzyńskiej Lechii ) wykorzystuje Gruszka , który pokonuje w bezpośrednim pojedynku bramkarza gości . Kilka minut później Sobczak dośrodkowuje z końcowej linii piłkę w tak pechowy ( dla gracza Unii ) sposób , że piłka odbija się od nóg zawodnika , myli bramkarza i grzęźnie w siatce Unii po raz drugi . Mamy remis . Lechia idzie za ciosem i chwilę później wychodzi na prowadzenie . Wybitą piłkę z przedpola bramkowego przejmuje na środku boiska Gruszka , wypuszcza Chojnackiego i ten wyprowadza kostrzynian na prowadzenie . Po tym golu sędzia kończy pierwszą część spotkania . W drugiej połowie gra się wyrównała a wynik spotkania był sprawą otwartą . Dopiero minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Sobczak podaje do Kubiaka a ten ustala rezultat spotkania na 4-2 i odbiera szansę unistom na wywiezienie choćby jednego punktu z Kostrzyna . Brawo dla całej drużyny za walkę , determinacje i wiarę w zwycięstwo . Słowa uznania dla cichego bohatera tego spotkania - Łukasza , który w trudnych chwilach swoimi interwencjami ratował drużynę . A wszystkim kontuzjowanym szybkiego powrotu do pełni sił . Mimo kolejnego zwycięstwa i kompletu punktów gracze Lechii spadli na drugą pozycje ustępując miejsca Błękitnym Wronki . Warto też zanotować , że był to 19 - kolejny mecz bez porażki podopiecznych trenera Mariusza Wilińskiego w rozgrywkach pod patronatem WZPN , a ostatnim pogromcom młodych Lechistów był zespół OTPS Winogrady Poznań , który pokonał wówczas Młodzików Młodszych kostrzyńskiej Lechii -  30 maja 2015 roku w Kostrzynie 0-4 . Od tego czasu Lechiści są niepokonani . Oby tak dalej .