Grand Prix zakończone - Łukasz najlepszym bramkarzem .

• autor: walusie, 2015-02-08 18:27

Cykl trzech turniejów ( tylko w dwóch braliśmy udział ) zakończył się . Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z rozpoczynającego cykl turnieju i zająć pierwsze miejsce , ale biorąc pod uwagę , że większość zawodników chorowała i tylko nieliczni w ostatnim czasie regularnie trenowali zajęcie trzeciego miejsca to i tak dobre osiągniecie . O ostatecznym wyniku , jak to często bywa , zadecydował jeden mecz i jedna bramka . Na naszej drodze tym razem stanęła bardzo dobrze grająca tego dnia drużyna Nielby Wągrowiec ( późniejszy zwycięzca trzeciego turnieju i całego cyklu ) . W pozostałych spotkaniach drużyna Lechii prezentowała dobry styl , grając ofensywnie i strzelając dużo goli ( Lechia - UKS Mondi Dopiewo 4-0 , - Korona Zakrzewo 4-1 , - Lider Swarzędz 6-0 ) . Najlepsze spotkanie lechiści rozegrali z AP Błękitni Owińska gdzie mimo , że jako pierwsi stracili bramkę potrafili doprowadzić do remisu . Niestety na więcej nie starczyło czasu . Za to można powiedzieć , że to spotkanie rozgrzało kibiców a kibice z Owińsk i Kostrzyna na zmianę głośno dopingowali swoich ulubieńców . Był to mecz o pierwsze miejsce w grupie i tu przy remisie i tej samej liczbie strzelonych bramek przeciwnikom ( po 15 ) o pierwszym miejscu zdecydowała jedna bramka stracona więcej przez drużynę z Kostrzyna . W półfinale mimo dobrej gry i przewagi w polu , po jednym błędzie , Lechia przegrała z Nielbą i pozostała jej tylko walka o 3 miejsce . Tu po zaciętym pojedynku podopieczni trenera Mariusza pokonali Football Academy Leszno i zajęli trzecie miejsce .          W ostatecznym rozrachunku w klasyfikacji generalnej z minimalną stratą Lechia zajęła IV miejsce . Z całą pewnością liczyliśmy na coś więcej lecz jak to bywa piłka jest nieobliczalna i to w niej kochamy . Można tylko powiedzieć , że w dwóch turniejach , w których brała udział cała drużyna  przegraliśmy nieznacznie tylko jedno spotkanie , jedno zremisowaliśmy i 10 wygraliśmy a nasz bilans bramkowy to 48-4 ! i to robi wrażenie . Wszystkim naszym zawodnikom i trenerowi wielkie dzięki za grę i emocje . I przypominam tym , którzy o tym zapomnieli , że gramy do końca i nigdy się nie poddajemy !

Ogólne klasyfikacje dalej.....

Końcowa kolejność III turnieju:

1. MKS Nielba Wągrowiec

2. AP Błękitni Owińska

3. KKS 1922 Lechia Kostrzyn

4. Football Academy Leszno

5. UKS Mondi Grom Dopiewo

6. KS Korona Zakrzewo

7. UKS 2007 Lusowo

8. KS Canarinhos Skórzewo

9. S Lider Swarzędz

10. MKS Patria Buk

Kolejność końcowa całego XIV cyklu Grand Prix (po III turniejach) jest następująca

1. MKS Nielba Wągrowiec

2. AP Błękitni Owińska

3. Football Academy Leszno

4. KKS 1922 Lechia Kostrzyn

5. KS Korona Zakrzewo

6. UKS 2007 Lusowo

7. KS Canarinhos Skórzewo

8. UKS Mondi Grom Dopiewo

9. UKS Lider Swarzędz

10. MKS Patria Buk

Najlepszym zawodnikiem XIV Grand Prix został Kacper Ratajczak z AP Błękitni Owińska , natomiast bramkarzem Nowicki Łukasz KKS 1922 Lechia Kostrzyn

Królem strzelców całego Gran Prix został zdobywca 23 bramek Hubert Szulc z Football Academy Leszna .

Klasyfikacja króla strzelców po III turnieju XIV Grand Prix Orlików

pod patronatem Starosty Poznańskiego o Puchar Prezesa WZPN