• autor: walusie, 2014-09-08 18:52

Lechia Kostrzyn wystąpiła w składzie - Grześkowiak ( C ) - Łuczak - Grala , Szymanowski , Filary - Piaskowski , Błażykowski , Gruszka - Sobczak . Grali również ; Bastian , Zastawa , Lykstet , Janikowski i Koper .

Unia Swarzędz - Błachowicz ( C ) , Waźbiński, Jankowski, Czaczyk, Mielczarek, Halt, Rychlewicz, Wajdzik, Zenker, Lesiński, Natkaniec, Chaliman .

Sędziował - Maciej Bauer z Poznania . Widzów ok. 50 .

Bramki strzelali 1-0 Grześkowiak ( 5 min . ) , 1-1 Lesiński  ( 11 min . ) , 2-1 Gruszka ( 24 min . ) , 2-2  Wajdzik ( 38 mim . ) .

Szczegóły w rozwinięciu......

Dwie drużyny występujące w ubiegłym sezonie w Grupie Mistrzowskiej i cztery znające się , dobre , wyrównane ekipy oto skład II grupy Młodzików Młodszych . Jak ciężko będzie o każdy punkt przekonaliśmy się już w pierwszej kolejce naszej grupy -dwa remisy i jedno ( jednobramkowe ) zwycięstwo . Jak ciężko będzie walczyć o zwycięstwo wiedzą już nasze kostrzyńskie Młodziki . Mimo dwukrotnego prowadzenia nasi goście dwa razy doprowadzali do remisu i po zakończeniu spotkania cieszyli się z wywiezienia z Kostrzyna cennego punktu . A zaczęło się dobrze...

1 min. Krzysiu do Norbiego ale zbyt lekki strzał wyłapuje Blacha ( bramkarz Unii )

3 min. strzela Marcel

5 min. z rogu Marcel i zamykający Dany z kolanka pakuje do siaty Unii 1-0

6 min. wrzuca Krzysiu ale Dany oddaje za słaby strzał

11 min. Unia atakuje po lewej , Edek za słabo wybija , przeniesienie akcji na prawą stronę , pierwszy strzał paruje Olbrzym lecz przy dobitce Lesiny i braku asekuracji jest już bezradny 1-1

20 min. pierwsze zmiany - wchodzą Michu i Laluś za Danego i Krzyśka

22 min. kolejny róg w wykonaniu Marcela , przejmuje Laluś - wycofuje na przedpole do Norbiego , ten strzela w sam środek bramki i Blacha znów broni

23 min. pierwszy rzut rożny dla Unii - bez konsekwencji

24 min. najładniejsza drużynowa akcja spotkania - Marcel z lewej zagrywa do wychodzącego środkiem Micha , ten dostrzega pędzącego po prawej Norbiego - zagrywa w tempo a ten precyzyjnie uderza i Blacha kapituluje po raz drugi

25 min. wchodzą Wirus i Igi za zmęczonych  Marcela i Norbiego oraz Bestia za Adama

Po 30 minutach dobrego i szybkiego spotkania z przewagą gospodarzy dobrze prowadzący spotkanie sędzia Bauer kończy pierwszą część spotkania .

38 min. spotkania rzut rożny dla gości - Olbrzym skacze i wybija na bok lecz tam Józiu dobija i mamy remis 2-2 , kolejny brak asekuracji obrońców

Reakcja trenera - potrójna zmiana

45 min. ładna wrzutka Philipsa do Krzyśka ale jego strzał blokują obrońcy

50 min. ładnie strzela Dany lecz za słabo

Kolejne zmiany zmęczonych zawodników nie przynoszą zmiany wyniku - lecz Lechia wciąż w natarciu

52 min. jedna z nielicznych kontr Unii , bezbłędny jak dotąd Chips daje się ograć i napastnik gości wychodzi sam na sam z Olbrzymem na szczęście jego strzał przechodzi nad poprzeczką

53 min. w odpowiedzi Norbi ( który mógł w tej chwili zostać bohaterem meczu ) dostaje celne podanie mija dwóch unitów i wchodzi w pole karne , tam sobie tylko znanym dryblingiem mija czterech ( ! ) obrońców Unii przechodząc między nimi jak miedzy tyczkami i strzela na bramkę ....... niestety za słabo i bramkarz nie ma problemu z wyłapaniem piłki

54 min. wrzuca Marcel a z główki strzela Krzysiu niestety obok słupka

Kolejny róg i znowu nic . Przewaga w rogach po stronie Lechii ( chyba dziesięciokrotna ) ale tak samo wykonywane nie dają  rezultatu - Chips ani razu nie dostaje celnego dośrodkowania .

57 min. jeszcze Norbi wykorzystuje zagapienie obrońcy i odbiera mu piłkę przed polem karnym ale nic z tego nie wychodzi

60 min. sędzia kończy , kibice Unii świętują - w końcu punkt smiley

Lechia traci na swoim terenie 2 punkty po ciekawym i szybkim spotkaniu z przewagą gospodarzy i groźnymi kontrami gości .